Recept na krízu: chlieb a bločková lotéria

Autor: Stanislav Havran | 4.9.2013 o 14:24 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  130x

Rimania mali v tažkých časoch svoje “Chlieb a hry“. Keďže v dnešnej dobe v našich zemepisných šírkach s chlebom až také extremne problémy nie sú, väčšia časť úlohy zalepiť oči bežnemu ľudu zostáva na zábave. A ked sa to spojí s hazardom, dav bude šalieť a tlieskať. Túto istotu Smer garantuje.

 cynicka obluda

O chlieb máme postarané. Aj keď pôvodné nadšené výkriky radosti nad nadpriemernou úrodou a garanciami znižovania ceny potravín sa postupom žatvy stišovali, predsa len splnili istý smerácky marketingový plán. Ľudia sa o chlieb báť nemusia, vláda sa o to postarala. A keby sa opozícia a kritizujúci tretí sektor nespikli ešte s počasím a horúčavou so suchom, bolo by nám šte lepšie! Hanba tým zaškodníkom.

Ako hry, okrem klasického strápňovania opozície – a v tomto sa Smer ani nenarobí, to dokáže opozícia aj sama – treba zabaviť bežný ľud, a ak sa ešte pritom zabrnká na strunu možného zisku (nie len pre dodávatelov softveru a veci podobných a extremne potrebných pre daný druh zábavy) a ešte sa navodí dojem, že to štátu a vlastne všetkým pomože, tak to je jedna veľká výhra. A na svete je bločková lotéria a lá Slovensko, a lá Smer.

O tom, že dojem, že daná lotéria pomôže výberu daní, je naozaj len slabým dojmom, sa už vzjadrili viacerí (napríklad Konštantín Čikovský takmer úplne vystihol aj moje pocity). Ale keďže ľud ma zelepené oči úžasnou výhrou, nevidí, že dojem je len klam, že Slovensko upadá (viď vývoj nezamestnanosti – ale nie ten čarodejníckz podľa úradov prace – o tom sa už tiež nemálo popísalo; viď pokles atraktivity pre investorov; viď zvyšujúci sa verjný dlh; viď nedostatok prostriedkov na všetko potrebné, ale dostatok na štadióny pre tých správnych majitelov klubov; viď celkovú neschopnosť vlády v takmer všetkom, čo robia). A pre prípad, že by to už bolo do očí bijúce aj (s)prostému slovenskému ľudu, preventivne mu zelepme oči bločkami.

Ide o hazardnú hru. Nie pre Fica, ale pre každého platitela daní.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Rakúska úľava pre demokratov, varovanie pre populistov

Väčšinu politikov a ich tímov musel nad výsledkami obliať studený pot.

SVET

Van der Bellen bude prezidentom, Hofer priznal porážku

Po zrátaní 70 percent hlasov z volebných urien je nereálne, aby Hofer nepriaznivý stav zvrátil.

SVET

Rakúskym prezidentom bude holandský šľachtic z Ruska

Tiahnuce sa voľby vyhral Alexander Van der Bellen.


Už ste čítali?