Volim niečo, nie proti niekomu. A vy?

Autor: Stanislav Havran | 12.3.2014 o 8:03 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  139x

Ak by to niekoho zaujímalo, volím niečo, víziu zlepšenie života na Slovensku, a nevolím len proti Ficovi, avšak bez koncepcie, čo potom. Pretože nestačí len poraziť "nepriateľa". Po jeho porážke treba totiž aj niečo ponúknuť a vytvoriť. Takže, takto to vidím ja, čo kto ponúka?

Premiér ponúka vlastne stabilitu - pre seba a svoj establišment. Pre všetkých ostatných ľudí nič, ale naozaj absolútne nič! Prečo? Róbert Fico je najmocnejším mužom na Slovensku. Aspoň formálne. Nie je nič, čo chce ponúknuť ako prezident, čo by nemomohol možno ešte efetívnejšie ponúknuť a naozaj aj zrealizovať ako predseda vlády a parlamentnej väčšiny. Skôr to naozaj vyzerá tak, že Fico uteká od zodpovednosti za sluby istoty, ktoré nedokáže splniť.

Andrej Kiska, ako vraví, sa denne stretáva so zlyhaniami štátu - v zdravoníctve, sociálnej oblasti a v mnohom inom. Áno, ale veď to každý jeden z nás. Nestačí vedieť problémy len pomenovať, ale aspoň aj načrtnúť a ponúknuť návrhy na ich vyriešenie. Vzhľadom na právomoci prezidenta je neráalne slúbiť aj ich naplnenie, na to sú prezidentove právomoci slabé. U pána Kisku mi však chýba koncepcia, čo ďalej, ked porazí vo volbách Fica. Chýba mi u neho koncepcia, čo a konkrétne ako by chcel ako prezident zmeniť, v čom by chcel aspoň naštartovať verejnú diskusiu, ako reálne a konkrétne pohnúť veci k lepšiemu. Aspoň ja som nič naozaj konkrétne nezaznamenal. To, že to je milý chlap, ktorý pomohol veľa luďom, si zaslúži uznanie. Ale pustili by ste svoje dieťa do cestu autobusom, ktorý by šoféroval človek bez vodičského preukazu na autobusy? A zvolili by ste za prezidenta človeka, ktorý nemá kvalifikáciu a štátnické skúsenosti ako (spolu)viesť našu krajinu, napriek mnohému dobrému čo pomohol vykonať?

Pán Kňažko vie výborne glosovať, trafiť klinec po hlavičke a zároveň nenechať za dotlačiť do kúta. Ale podobne ako u pána Kisku, čo bude po poráťžke Fica? Absentuje nejaká koncepcia, čo by chcel ako prezident urobiť pre zlepšenie života na Slovensku - aspoň ja som žiadnu nezachytil, no ak sa mýlim, opravte ma. Áno, pan Kňažko sa pričinil o nastolenie demokracie. Ale úrad prezidenta len za zásluhy... ja chcem viac.

Pavol Hrušovský. Nie len v mojich očiach sa zdiskreditoval kolaboráciou so Smerom pri zmene v súdnictve, ktorá sa nejaví ako zmena k lepšiemu, skôr naopak. A v tomto prípade, KDH zapredalo svoju dušu za akési zdanie "ústavnej ochrany manželstva muža a ženy", ktoré však v reálnom živote nič nezmení. Ale možnosť reálneho ovládnutia justície vladou a parlamentom, teda Smerom zameniť za akýsi manifest kresťanskeho videnia sveta v ústave... veľmi zlý obchod pre občanov, i keď si KDH možno kúpilo miesto vo vlade po roku 2016. Pre toto Pavol Hrušovský nie, lebo nie že nevzpozoroval ako možné riziko, ale dokonca ho požehnal. Ako mám potom veriť, že ako prezident bude chrániť a presadzovaž moje občianske záujmy

Radoslav Prochazka ponúka konkrétnu predstavu čo by chcel ako prezident spraviť pre zlepšnie života občanov, má isté štátnické skúsenosti z pôsobenia v európskych inštitúciach ako zástupca Slovenska. Možno pôsobí na niekoho arogantne, možno je mladý, no má elán a guráž niečo spravniť pre zmenu k lepšiemu. Mne príde ako najlepšia voľba z možného, čo je v ponuke. Nie je ideálny, ale racionalnejšiu alternatívu naozaj nevidím.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.

ŠPORT

Pán neviditeľný odsúdil Kristoffa k striebornej medaile, kričal komentátor

Ako reagovali komentátori na Saganov triumf.


Už ste čítali?